Bazylika Metropolitalna
Katedra p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 
Lwów - Plac Katedralny 1

  • Polish (Poland)
  • Ukrainian (UA)
  • English (United Kingdom)

Ogłoszenia Duszpasterskie

 OGŁOSZENIA – II Niedziela zwykła    

 20.01.2019 r.   

Trwa Tydzień modlitw o jedność chrześcijan. W piątek 25 stycznia o godz. 17/30, na zakończenie tegoż tygodnia odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne z udziałem Kościołów i wspólnot chrześcijańskich miasta Lwowa.

W tym miesiącu dekanat lwowski organizuje pomoc żywnościową na potrzeby naszych kleryków, dlatego prosimy o wsparcie podczas zbiórki żywności oraz funduszy na jej zakup. Zarówno żywność jak i fundusze na ten cel można składać w kaplicy św. Kazimierza.

Dyżur prawny we wtorek i czwartek w godzinach od 18/30 do 20/00.

We czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu.

27. 01 po Mszy Świętej o godz. 13.00 dzieci i młodzieży naszej parafii, na prośbę wielu parafian, przedstawią jeszcze raz Jasełka, które mogliśmy już zobaczyć 6 stycznia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do ich obejrzenia.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie materialne i modlitewne naszej parafianki, która złamała nogę i rękę. Pani Aniela Matwiejewa, będzie mieć jutro bardzo poważną i drogą operację. Dlatego prosimy o pomoc. Przy wyjściu z Katedry będą zbierane na ten cel pieniądze. Można je także złożyć w kapicy św. Kazimierza.

 

Kalendarz liturgiczny

W poniedziałek        - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

We wtorek                - św. Wincentego Pallottiego, kapłana

We czwartek            - św. Franciszka Salezego,

                                    biskupa i doktora Kościoła

W piątek                   - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła

W sobotę                   - świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów

Tutaj
Tutaj
Tutaj
Tutaj
Tutaj

Dzisiaj w kościele:

Msze święte:

  • 7:30 Msza św. w języku polskim
  • 10:00 Msza św. w języku polskim
  • 17:30 Msza św. w języku ukraińskim
  • 18:30 Msza św. w języku polskim